TÜM 100 TL ÜSTÜ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA
MENU
SEPET
Kadın Kolye
Kadın Kolye 155-001
89.90 TL
Kadın Kolye 155-002
89.90 TL
Kadın Kolye 155-003
89.90 TL
Kadın Kolye 155-004
89.90 TL
Kadın Kolye 155-005
89.90 TL
Kadın Kolye 155-006
89.90 TL
Kadın Kolye 155-007
89.90 TL

Hanımların gözbebeği mücevherler içinde, belki en çok dikkat çekeni kolyelerdir. Yaşamlarının belli bir bölümünde, eşinden, nişanlısından ya da arkadaşlarından aldıkları hediyeler, kimi zaman kendi kendilerine hazırladıkları sürprizlerden biri mutlaka bir kolyedir. Kolye deyince aklınıza hemen altın kolyeler gelmesin. Altın kolyeler güzeldir de, gümüşler daha güzeldir pek çok kişiye göre. Çünkü aldığınız altın kolyeye yapacağınız ödeme ile, iki belki de üç gümüş kolye alabilirsiniz.

 

Yandaki fotoğrafta görüldüğü şekilde, pek çok kolye ucunda değerli ya da yarı değerli taşlar kullanılmaktadır. Düz altın ya da gümüş kolye uçları çok da tercih edilmiyor son yıllarda. Fiyatı daha ortalamada tutabilmek için beyaz pırlantalar yerine çoğu kez, yarı değerli, pırlanta benzeri, beyaz zirkon taşlar kullanılmakta. Pırlanta havası olan bu taşlar bayan kolye uçlarına ayrı bir pırıltı kattıkları için tercih ediliyor.

 

Pırlanta ve zirkon dışında, bayan kolye uçlarında kimi ruhsal sıkıntılara, kimi baş ağrılarına, çeşitli dertlere deva olduğu düşünülen, yeşim, firuze, yakut ya da ametist gibi renkli taşlar da kullanılıyor. Renkli taşlar, özellikle koyu renkli kıyafetlerde rengin daha da belirginleşmesi için tamamlayıcı bir unsur ola-rak dikkatleri çekiyor. Kıyafetin renklendirilmesi yanı sıra belki dini inançların altının çizilmesi, yeni tasarım kolyelerde çok mümkün olabiliyor.

 

Tabii yaklaşan özel günler için eşlere, annelere hem onların gözlerini dolduracak hem de günün anlamını vurgulayacak bir kolye ucu mutlaka bulunabilir. Annenize sevginizin sonsuz olduğunu anlatmanın en güzel yollarından biri belki de yandaki fotoğrafta görüldüğü gibi bir sonsuzluk kolyesi armağan etmektir.

 

Tabii bu kolyeyi hediye ettiğinizin annenizin yanağına konduracağınız kocaman bir öpücük, sevginizin sonsuz olduğu annenizi, kolyeden daha da mutlu edecektir.

 

Sonsuzluk ifadesi olan bayan kolye uçları, nikahınızda eşinize takabileceğiniz en güzel hediyelerden birisi olacaktır. Çünkü sadece sonsuz sevginizi değil, yaşam umudu da vermiş olursunuz.